ניוזלטר יולי 2009 אם אינכם רואים את המייל כראוי לחצו כאן
Learning 2.0 in
יחידת ההדרכה בארגון |  מתודולוגיות למידה |  טכנולוגיות למידה |  עלות תועלת |  חווית למידה
קשה להוכיח ROI? נסה להוכיח ROII
גדעון זילר, מנכ"ל
אנשי הדרכה ארגונית חולמים להציג ROI על ההשקעה ההדרכתית ופעמים רבות לא מצליחים, בעיקר בשל קשיים לקשר בין פעילות ההדרכה לתוצאות העסקיות שבעקבותיה, והקושי לבודד את המרכיבים הספציפיים של ההשקעה ההדרכתית. מאמר חדש של ג'יי קרוס ושל ג'ון הסבנד שפורסם בעיתון CLO מציג אפשרות אחרת למדידת ההשקעה ההדרכתית, בעיקר בארגונים שמעודדים למידה חברתית ולמידה לא פורמאלית. המאמר מציג ערכים רבים שארגונים מכירים אך לא מודדים אותם עקב חוסר היכולת לכמת ולהשוות לנתון הכספי של ההשקעה. מדובר בערכים כמו מיומנות העובדים, know-how ארגוני, תהליכים יחודיים שנוצרו בארגון, מוניטין, רעיונות יזמויות וכד'.
הכותבים מציעים למדוד באמצעות ROII - כתוספת האות I מייצגת את המילה Interaction שהיא בעיני הכותבים גורם המפתח לעידן של היום- מדובר במדידה של כל הפרמטרים שבאמצעותם מתקיימת אינטראקציה ותחלופת מידע אפקטיבית בארגון באופן שמנבא את הצלחת הערכים הללו. המאמר מציג דוגמאות לפרויקטים שכבר מבוצעים בארגונים בארה"ב סביב המדדים הללו...
האם זה בסדר לעזוב יום הדרכה לפני שהוא נגמר?
בנית יום הדרכה למופת. אתה מתחיל את היום ולאט לאט אנשים מטפטפים החוצה. אתה עומד מול כיתה חצי ריקה ושואל את עצמך "למה זה קורה לי"? האם אפשר להתגבר על התופעה או פשוט להיכנע לה? לשני טיפים כנסו למאמר.
מה למוטיבציה וללמידה?
מחקרים הוכיחו כי מוטיבציה בלמידה היא אחד המשתנים החשובים ללמידה אפקטיבית. משחק למידה הוא כלי נפלא לעורר מוטיבציה אצל לומד. אך, באיזו מידה, אם בכלל, משחק ממוחשב תורם להישגים בלמידה? על כך, במאמר.
50 שנה אחרי מודל קירקפטריק – פורסם מודל "קירקפטריק החדש"
המודל החדש מגדיר באופן מקיף את שלב "היום שאחרי" ההדרכה שבו יש להבטיח שההדרכה יושמה בפועל. זהו "רגע האמת" בהבטחת אפקטיביות הלמידה. מומלץ לקריאה – פירוט עליו וקישור במאמר.
סקר החודש:
ROI במספרים. סתם מונח או בשטח מוכח?      
בחודש שעבר שאלנו:
האם שימוש בפורטל הארגוני ככלי למידה שווה השקעה ומאפשר הטמעה?
כן    75%
לא    25%
השף רפי כהן הזמין שני גולשים מקהילת האוכל של "עכבר העיר" להיכנס למטבח של המסעדה שלו רפאל. אחד מהם היה רותם מימון, מנהל צוות פיתוח תוצרי הלמידה שלנו. אתם מוזמנים לקרוא ולצפות בתמונות.
 
é-Learning מספקת שירותי למידה אפקטיבית – אנו מציעים שירותי יעוץ, פיתוח למידה והטמעת למידה מתוקשבת בארגונים.
העיתון השבועי יוצא מאז שנת 2002 ל-2,000 מנויים.
אתר הבית שלנו הוא מאגר הידע הגדול בישראל בתחום הלמידה הארגונית. לצד כתבות, קישורים ווויקי, צומחים באתר גם פורום לדיון חופשי בכל שאלה שעולה לכם בראש, ובלוג שמאפשר הצצה למה שעובר לנו בראש...
להסרה מרשימת התפוצה |  שלח את הגיליון לחבר |  הוסף לנו רעיון, תגובה או משוב לגיליון הבא |  צור קשר לכתיבת מאמרים לעיתון