ניוזלטר דצמבר 2012 אם אינכם רואים את המייל כראוי לחצו כאן
Learning 2.0 in
יחידת ההדרכה בארגון |  מתודולוגיות למידה |  טכנולוגיות למידה |  עלות תועלת |  חווית למידה
למידה מקוונת – לא הכול ורוד
לובה משל
 
העולם נעשה דיגיטלי יותר ויותר, המדינה הכריזה על תכנית התקשוב הלאומית במערכת החינוך והארגונים הולכים ומגבירים אץ השימוש בלמידה מתוקשבת. כניסתם של טכנולוגיות הלמידה לתהליכי למידה היא הזדמנות טובה לחזור ולהביט בתמרורי האזהרה ובתובנות שהצטברו לאורך השנים על האתגרים המתודולוגיים של למידה מסוג כזה. באתר של מכללת Montgomery בארה"ב מציין את עשרת החסרונות המרכזיים של למידה משולבת טכנולוגיה על מנת לסייע למורים, מדריכים ומפתחי תוכן לא לבצע שגיאות שיפגעו בתהליך הלמידה. מאמרים מסוג אלו הם תזכורת לחשיבות הרבה לא לרוץ אחר החדשנות הטכנולוגית בכל מחיר אלא לדעת להתבונן באופן מושכל על האופן הנכון שבו יש לשלב טכנולוגיה בתהליך.
המאמר מתבסס על כך שלמידה פנים מול פנים מצליחה במיוחד כאשר מתקיימת בה (בין היתר) אינטראקציה בין המורה לתלמיד בעוד שבלמידה מתוקשבת המילה הכתובה הופכת להיות הכלי המרכזי לתקשורת וללמידה. המיליונים שכבר לומדים באמצעות טכנולוגיה מדגישים את היתרונות המובהקים של השיטה:
   • הגמישות הרבה שבלמידה בכל זמן ובכל מקום
   • התאמת קצב הלמידה ללומד...
ניהול תקשורת מילולית בכיתה
ממצאים מרתקים בתחום המחקר החינוכי על תקשורת מילולית בכיתה מלמד אותנו כי אפקטיביות הלמידה נפגעת בשל שימוש לא נכון בתקשורת מילולית. איך צריך לדבר עם לומדים כדי להבטיח למידה משמעותית יותר?
תקן חדש ומהפכני לניהול למידה מתוקשבת - TIN CAN
ה- SCORM ששימש כתקן ניהול למידה בעשור האחרון מפנה מקומו לתקן חדש בעל יכולות מהפכניות לעקוב אחר למידה פורמאלית ולא פורמאלית בכל סוג של מכשור. קרן רובל ומנואל אסקרמנה מספרד מסבירים לנו על המהפכה הטכנולוגית החדשה.
על הקשר בין קפיצה בטרמפולינה לאימון המוח שלנו
מחקרים מפתיעים קושרים בין קפיצה על טרמפולינה להתמודדות עם מטלות קוגניטיביות. תירוץ מצויין למבוגרים להצטרף ולקפוץ.
סקר החודש:
האם שמעת על תקן ה- TIN CAN כתחליף לתקן
ה- SCORM בניהול למידה מתוקשבת?
    
בחודש שעבר שאלנו:
האם את/ה מכיר את התאוריות והיישומים בנושא "אינטליגנציות מרובות?"
כן    56%
לא    44%

החודש חצינו את קו 300 הלומדים בקורס פיתוח למידה של ספירלה מבית HIT, עם פתיחתו של המחזור ה- 16 של הקורס. 13 התלמידים החדשים הציגו השבוע את הפיצוח הראשון שלהם לפרויקט הדרכה, בהצלחה!
 
מתודיקה מספקת שירותי למידה אפקטיבית – אנו מציעים שירותי יעוץ, פיתוח למידה והטמעת למידה בארגונים.
העיתון השבועי יוצא מאז שנת 2002 ל-3,000 מנויים.
אתר הבית שלנו הוא מאגר הידע הגדול בישראל בתחום הלמידה הארגונית. לצד כתבות, קישורים ווויקי, צומחים באתר גם פורום לדיון חופשי בכל שאלה שעולה לכם בראש, ובלוג שמאפשר הצצה למה שעובר לנו בראש...
הסרה |  הרשמה |  שלח את הגיליון לחבר |  הוסף לנו רעיון, תגובה או משוב לגיליון הבא |  צור קשר לכתיבת מאמרים לעיתון