אם אינכם רואים את המייל כראוי לחצו כאן
גיליון מס' 340, 2 במארס 2014
 
רגש ושכל בנפרד? המוח משלב את שניהם ולא מבדיל ביניהם
יעל רגב
 
אנו מדברים פעמים רבות על ה"מוח הרגשי" לעומת "המוח השכלתני" ואף נוטים לתייג את ההתנהגות שלנו כ"התנהגות רגשית מדי" לעומת "התנהגות רציונלית מדי". ספר חדש שיצא לאחרונה: "המוח הקוגניטיבי-רגשי" מדריך אותנו להתייחס אל המוח כאל שזירה אינטגרטיבית ומרושתת המערבת רגשות וקוגניציה באופן שלא ניתן להפרדה, ומסייעת לנו להבין עד כמה האיזור הרגשי במוח הוא חלק מכלל האותות שהמוח משתמש בהם על מנת לקבל החלטות.

לכניסה למאמר המלא כאן
Share:
שינה עשויה להיות חשובה יותר מלמידה
מדוע מתבגרים לא יכולים להתעורר לפני שמונה בבוקר? האם השלמת שעות שינה בסופ"ש באמת מסייעת לנו ומחדשת כוחות? כיצד תורמת השינה לדיאטה? ומדוע שינה עשויה להיות חשובה יותר מלמידה? קראו את אוסף המחקרים של החודשים האחרונים בנושא, כפי שנאספו על ידי לובה משל, ולכו לישון על זה...
Share:
מושג אחד בחודש: Open Badges
שיטה של תגמול והוקרה בסביבת העבודה, באמצעות "סימולים ויזואליים" הקשורים לתהליכי למידה או ביצועים מקצועיים, באופן שמעודד מוטיבציה ואינטראקציה של העובדים עם התוכן הלימודי וסביבת העבודה.

לצפייה בסרטון לחצו כאן
Share:
תמונת החודש מתוך עולם תאוריות הלמידה
כלי אחד בחודש:
76 Tips for Turning Instructional Design Challenges into Successes

76 טיפים מהשטח לפיתוח של תהליך לימודי מיטבי. הורידו ספר חינמי וחדש עם טיפים של מומחים מהשטח בעיצוב הלמידה, ניהול הפרויקט.
Share:
השבוע יתקיים מושב בנושא Mobile Learning בכנס השנתי ללמידה ארגונית. מומחי ההדרכה של סלקום, חיל אוויר ופרטנר יציגו התנסויות ראשוניות שלהם בתחום, הצוות נפגש פעמיים להתכונן להצגה חוויתית במיוחד מבוססת טלפונים וטאבלטים והנה סרטון קצר עם כל המנחים של המושב ביחד.
להתראות בכנס
 
מתודיקה היא חברת ייעוץ פיתוח וטכנולוגיה בתחומי הלמידה אפקטיבית. העיתון השבועי יוצא מאז שנת 2002 ל-4,000 מנויים.
בואו להיות חברים שלנו בפייסבוק
למרכז הידע וארכיון העיתונים שלנו מאז 2002
למילון מונחים ויקי מעולמות ההדרכה והלמידה
הסרה |  הרשמה |  שלח את הגיליון לחבר |  הוסף לנו רעיון, תגובה או משוב לגיליון הבא |  צור קשר לכתיבת מאמרים לעיתון