אם אינכם רואים את המייל כראוי לחצו כאן
גיליון מס' 376, 7 בדצמבר 2014
 
שמאל, ימין או מרכז? על המיתוס של "מוח ימין- מוח שמאל"
יעל רגב
 
אל רשימת המיתוסים השונים שיש לנו על המוח שלנו, יש להוסיף כעת את המיתוס על מוח ימין ומוח שמאל. מדובר בתפיסה של עשרות שנים לפיה לכל אחד מאיתנו חלק דומיננטי יותר במוח והדבר מבטא את התכונות החזקות שלנו. שוב מתברר שמכונת המוח מורכבת יותר, ותאוריות מסוימות לגבי מוח יכולות אולי להישמע מצוין ולסחוף אותנו למסקנות רבות, אך לא לבטא את הפעילות האמיתית שמתרחשת במוח.

להמשך הקריאה לחץ כאן
Share:
מותק הלמידה התכווצה
השינויים התרבותיים והקוגניטיביים של השנים האחרונות מחייבים אותנו ללמידה קצרה במיוחד. Micro Learning היא הדרך של אנשי ההדרכה להתאים את עצמם להתכווצות הזמנים. מאמר חדש שיצא החודש על ידי המגזין Learning Solutions מסביר על הטרנד החדש.
Share:
מושג אחד בחודש: תפיסת מוח צומח Growth Mindset
אנשים בעלי תפיסת מוח צומח מאמינים שרוב היכולות שלהם ניתנות להתפתחות באמצעות עבודה קשה, הם אוהבים ללמוד. אנשים בעלי תפיסת מוח קשיחה (fixed mindset) מאמינים שהאינטליגנציה שלהם והכישרון שלהם קבועים.
Share:
עקומת השכחה הקלאסית חוגגת 130 שנה
כלי אחד בחודש:
טבלת השוואה בין 9 מערכות להצבעת תלמידים בכיתה באמצעות סלולאר.
Share:
יש להם דאבל! 2 פרויקטים של למידה חדשנית בשירותי בריאות כללית זכו להיות מוצגים ב- 2 כנסים בינלאומיים יוקרתיים בארה"ב. מתודיקה ליוותה את שני הפרויקטים החדשניים הללו בשנתיים האחרונות. מרכז הלמידה החוויתי שהוקם בארגון וכולל כיתת טאבלטים, למידה בסימולציות וידאו ותפאורה מוקרנת, יוצג בכנס Learning Solutions 2015. הטמעת מערכת תמיכת הביצועים של LEO לאלפי עובדי חטיבת השירות תוצג בכנס Learning & Performance Ecosystem.
ברכות על הזכייה המרשימה

 
מתודיקה היא חברת ייעוץ פיתוח וטכנולוגיה בתחומי הלמידה אפקטיבית. העיתון השבועי יוצא מאז שנת 2002 ל-6,000 מנויים.
בואו להיות חברים שלנו בפייסבוק
למרכז הידע וארכיון העיתונים שלנו מאז 2002
למילון מונחים ויקי מעולמות ההדרכה והלמידה
הסרה |  הרשמה |  שלח את הגיליון לחבר |  הוסף לנו רעיון, תגובה או משוב לגיליון הבא |  צור קשר לכתיבת מאמרים לעיתון